Dzięki naszym zeszłorocznym zdobyczom w ramach #LaboratoriaPrzyszłości, uczniowie mają do dyspozycji długopisy 3D i przeróżne zestawy klocków konstrukcyjnych.
Długopis 3D to wspaniały gadżet pozwalający na tworzenie modeli oraz figur 3D. Wśród różnych gadżetów 3D, wyróżnia go łatwość obsługi i poręczność. To narzędzie zapewnia naszym dzieciakom świetną zabawę – zarówno najmłodszym, jak i starszym użytkownikom. Zamiast klasycznego atramentu, w środku znajduje się wkład do długopisu 3D z plastiku, zwany filamentem. Wkład ten zostaje przez mechanizm podgrzany do temperatury topnienia, czyli około 200°C. Po uruchomieniu długopisu, płynny filament stopniowo wypływa przez głowicę z dyszą drukującą, a następnie zastyga w powietrzu. Dzięki temu możemy tworzyć trójwymiarowe konstrukcje. Rysowanie przestrzenne ułatwiają specjalne szablony do długopisu. W listopadzie dzieciaki tworzyły biało-czerwone flagi, a tuż przed mikołajkami – śnieżynki, mikołajowe czapki i inne świąteczne niespodzianki.
Inni uczniowie angażowali się w tworzenie budowli z klocków konstrukcyjnych. Wszystkie prace skupiały się wokół jednego tematu – postaci Mikołaja. Okazało się, że wyobraźnia dzieci jest naprawdę fantastyczna, ponieważ z klocków można było ułożyć nie tylko trójwymiarowe figurki, ale również piękne prace płaskie. Te nietuzinkowe budowle z klocków wprowadziły dzieci uczęszczające na świetlicę w magiczny nastrój mikołajkowy. Atmosfera była pełna radości i kreatywności, a prace dzieci były dowodem na ich zdolności artystyczne i wyjątkową inwencję.
Tekst: Weronika Kowalska, Anna Michalik