Mali przyrodnicy z Żakowa

Kolejny już raz uczniowie klasy II przystąpili do ogólnopolskiego programu edukacyjnego „Szkolne Przygody Gangu Swojaków”. Główne założenia to edukacja ekologiczna i przyrodnicza. Uczniowie poznawali piękno polskiej natury oraz gatunki zwierząt, które należy szczególnie chronić.

Celem programu było zachęcenie dzieci do spędzenia większej ilości czasu na świeżym powietrzu i obserwacje przyrodnicze. Odkrywanie i poznawanie świata przyrody okazało się niezwykłą zabawą.

Uczniowie ruszyli poznawać jesienną przyrodę, a za każde wykonane zadanie, otrzymali odznakę Troskliwego Odkrywcy. Zadania były przeróżne: obserwacja przez 3 tygodnie drzewa jesienią, założenie zielnika, zbieranie i rozpoznawanie liści, obserwacja zjawisk atmosferycznych, założenie pudełeczka jesiennych skarbów i przygotowanie dekoracji do pokoju, przygotowanie posiłku z warzyw i owoców, spacer do lasu i słuchanie śpiewu ptaków, zorganizowanie stołówki dla ptaków, rozpoznawanie śladów zwierząt i sprzątanie lasu podczas spaceru.

Zwieńczeniem programu było wcielenie się w ulubioną postać z Gangu Swojaków i wspólne wykonanie makiety ze zwierzątkami z naszego najbliższego środowiska. Zapraszamy do obejrzenia naszych obserwacji przyrodniczych!

Koordynatorem naszego „Gangu” w kl. 2 jest wychowawczyni p. Edyta Prasuła.