Jak najlepiej uczcić Dzień Strażaka?

Przyjrzeć mu się z bliska 🙂
Piękna, pogodna majówka za nami, a przedszkolaki rozpoczęły tydzień z wysokiego „C”! W dniu 06. maja dzieci z oddziału przedszkolnego i zerówki wybrały się do Ochotniczej Straży Pożarnej w Żakowie. Powitali nas: dh Paweł Biernat, dh Michał Reda i dh Mateusz Bilski w asyście wszystkich żakowskich wozów strażackich, z których to ten najnowszy i zarazem największy cieszył się olbrzymim zainteresowaniem dzieci. Każdy chciał zobaczyć z bliska ten wymarzony przez strażaków wóz bojowy, o który zabiegali kilka lat!
Dzieci miały okazję zobaczyć strażaka w pełnym umundurowaniu, które jest używane do gaszenia pożarów. Druhowie zaprezentowali pełne wyposażenie wozów strażackich i wyjaśnili, jak używać sprzętu oraz w jaki sposób udzielić pierwszej pomocy osobie poszkodowanej.
Po prezentacji dzieci mogły sprawdzić swoje możliwości i poczuć się jak dzisiejsi bohaterowie podczas różnych atrakcji przygotowanych przez strażaków. Każde z nich miało szansę zasiąść za kierownicą wozu strażackiego i trafić w ustawione pachołki, używając przy tym węża strażackiego.
Dziękujemy za wspaniałe spotkanie i życzymy naszym dzielnym strażakom „…tyle szczęśliwych powrotów, ile wyjazdów…”
Dzieci z OP i zerówki oraz nauczyciele
Hanna Hodzyńska, Aneta Matak, Kinga Kowalska, Aleksandra Kościesza ❤