Innowacja pedagogiczna z j. angielskiego

Już w sobotę 06 maja koronacja króla Karola III, a tymczasem nasz Szkolny Konkurs Wiedzy o Zjednoczonym Królestwie Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej dla dzieci z klas 1- 3 rozstrzygnięty!
klasa 3:
1. miejsce – Filip Żukowski
2. miejsce – Marcelina Jankowska
3. miejsce – Anna Zwierz
klasa 2:
1. miejsce: Weronika Zwierz
2. miejsce: Mateusz Bąk
3. miejsce: Piotr Chróst
klasa 1:
1. miejsce: Jerzy Lubaszka
2. miejsce: Maria Rosik
3. miejsce: Dominika Duszczyk
Od października uczniowie klas I-III biorą udział w innowacji pedagogicznej pt. „Wiedza o kulturze i obyczajach Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej”. W pierwszym półroczu wybraliśmy się na wycieczkę do Anglii i jej stolicy Londynu oraz do Szkocji. Zobaczyliśmy wiele znanych miejsc, zmianę warty przed Pałacem Buckingham, usłyszeliśmy jak grają dudy.
W drugim półroczu zwiedziliśmy Walię i Irlandię Północną, gdzie mogliśmy podziwiać piękne widoki, zamki, obejrzeliśmy również taniec walijski i irlandzki. Uczniowie poznali tradycje wielkanocne obchodzone w Wielkiej Brytanii, poznali patronów, flagi i symbole poszczególnych krajów. Aby utrwalić zdobytą wiedzę uczniowie rozwiązywali quizy, zadania interaktywne i grali w bingo.
Na podsumowanie zajęć odbył się konkurs z Wiedzy o Zjednoczonym Królestwie Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej.
Gratulujemy wszystkim dzieciom ich wiedzy, brawo!
A Radzie Rodziców dziękujemy za ufundowanie nagród!
Tekst: Weronika Kowalska
W sobotę 6 maja 2023 w południe polskiego czasu Karol III i Camilla wkroczą do opactwa westminsterskiego, by zostać koronowanymi na króla i królową Zjednoczonego Królestwa i krajów Wspólnoty Narodów (Commonwealth). Zachęcamy do obejrzenia relacji z tego wydarzenia!