II Szkolny Konkurs Wiedzy o Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej

W II Szkolnym Konkursie Wiedzy o Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej dla najmłodszych uczniów zwyciężyli:

kl. I: Weronika Zwierz
kl. II: Mateusz Rokicki
kl. III: Ala Biernat

Na wyróżnienia zasłużyli:
kl. I: Julian Szydłowski
kl. II: Ania Zwierz
kl. III: Milena Kurowska.

Poziom był bardzo wysoki i wyrównany. Gratulacje dla wszystkich uczestników! Tak trzymać!

Od września klasa I uczęszcza na kółko z języka angielskiego. Podczas zajęć omawialiśmy poszczególne kraje Wielkiej Brytanii.
Na początku wybraliśmy się w podróż po Anglii i Londynie, gdzie uczniowie zobaczyli London Eye, Tower Bridge, Pałac Buckingham, Pałac Westminsterski, Big Ben. Podziwiali również zmianę warty przed pałacem. Mieli możliwość zobaczyć też charakterystyczne czerwone budki telefoniczne oraz czerwone dwupoziomowe autobusy. Następnie wybraliśmy się do Walii, gdzie obejrzeli zdjęcia parku narodowego, piękne zamki oraz taniec walijski. Kolejnym miejscem była Szkocja, gdzie również podziwiali piękne widoki, zobaczyli Szkota w narodowym stroju, widzieli jak wyglądają dudy i usłyszeli jak grają, zobaczyli również szkocki taniec, a na zakończenie obejrzeli bajkę o potworze z Loch Ness. Poznali patronów, flagi i stolice poszczególnych krajów.

Również uczniowie klasy II i III w ramach lekcji języka angielskiego przypomnieli sobie ciekawostki i rozszerzyli wiedzę o Wielkiej Brytanii.

Wszystkie nagrody ufundowała Rada Rodziców.

Tekst: Weronika Kowalska