Eliminacje Wojewódzkie 45. edycji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej ,,Młodzież zapobiega pożarom”

22 kwietnia w Szkole Podstawowej w Uwielinach w gminie Prażmów odbyły się Eliminacje Wojewódzkie 45. edycji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej ,,Młodzież zapobiega pożarom”.
W kategorii klas 1-4 powiat miński reprezentowała nasza uczennica Milena Kurowska, która uzyskała 1. miejsce w eliminacjach powiatowych. Do awansu krajowego Milence zabrakło zaledwie 2 punktów, a poziom pytań był o wiele wyższy niż na etapie powiatowym.
Serdeczne gratulacje dla Milenki! Gratulujemy ogromnej wiedzy i wyrażamy uznanie za czas poświęcony na naukę.
Podczas uroczystości obecni byli komendanci Państwowej Straży Pożarnej, komendanci ochotniczych straży pożarnych, starosta Antoni Tarczyński, a także delegacje ochotniczej straży pożarnej z terenu całego Mazowsza oraz reprezentacje klas mundurowych.
Jak co roku młodzież była zachęcana do wstępowania do młodzieżowych drużyn pożarniczych, a w przyszłości także do OSP i PSP. Kolejny turniej już za rok i jak zwykle zachęcamy wszystkich uczniów do wzięcia udziału w eliminacjach.
To drugi rok z rzędu, kiedy żakowianki stają na podium tego prestiżowego turnieju. W 2022 roku w eliminacjach powiatowych Maja Biernat z kl. 4 zajęła 3. miejsce w kategorii klas 1-4, a Róża Krupa z kl. 8 – 2. miejsce w kategorii klas 5-8.
W 2023 roku 1. miejsce w kategorii klas 1-4 zdobyła nasza czwartoklasistka Milena Kurowska, awansując tym samym do etapu wojewódzkiego, a 2. miejsce w kategorii klas 5-8 zdobyła z kolei nasza ósmoklasistka Karolina Brzezek.
Tekst: Anna Krusiewicz
Nad przygotowaniami Milenki do konkursu czuwała p. Ania Krusiewicz, której również serdecznie gratulujemy tego sukcesu!