Ekologiczny Piknik Rodzinny cz. 8

Szóste EKO-ZADANIE polegało na wykonaniu eko-stroju na specjalnie przygotowany pokaz mody. Dzieci prezentowały stroje, które wykonały wspólnie z rodzicami w domu, a młodzież wykazała się niesamowitą pomysłowością i samodzielną pracą. Kreatywność rodziców, dzieci i młodzieży pozytywnie zaskoczyła wszystkich nauczycieli.
Stroje powstały z różnorodnych materiałów przeznaczonych do recyklingu np. kartony, worki, gazety, butelki plastikowe, folia spożywcza itp. Małe ekomodelki i ekomodele prezentowali na wybiegu swoje „eko-kreacje”. Na pokazie można było zobaczyć strój ekologiczny rycerski, wieczorowo-wizytowy, balowy, bajkowy, itp.
Ciekawymi dodatkami były nakrycia głowy, biżuteria i buty z surowców wtórnych. Dzieci świetnie się przy tym bawiły, a co najważniejsze nauczyły się, że z niepotrzebnych nam rzeczy, można stworzyć coś nowego, co może nam się przydać i zrobić wielkie wrażenie!
Pokaz eko-mody przygotowały Panie: Milena Majkrzak i Weronika Kowalska. Podziękowania dla Dzieci i ich Rodziców oraz naszej Młodzieży. To był niesamowity pokaz mody!
Nagrody dla zwycięzców ufundował Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.
W kat. klas młodszych:
1. miejsce – Julian Legat OP
2. miejsce – Amelia Nieprzecka, „O”
3. miejsce – Dominika Duszczyk, kl. 1
Przyznano 2 wyróżnienia: dla Filipa Żukowskiego i Mateusza Rokickiego z klasy 3.
W kat. kl. starszych:
1. miejsce – Jola Broda,
2. miejsce – Kamila Święch,
3. miejsce – Zara Prus.
BRAWA i GRATULACJE!