Coraz bliżej Święta… tradycja pieczenia pierniczków 🙂

Magia świąt to czas dla siebie, rodziny, czas na wspólny odpoczynek i zabawy. Wszystko to oprawione w magiczne dekoracje świąteczne, zapachy ciast i pysznych świątecznych potraw oraz wyjątkowe piosenki świąteczne.
W naszej szkole wspólne pieczenie świątecznych pierników to długa tradycja. W tym roku tego wyzwania podjęli się również uczniowie klasy 3.
Pieczenie pierniczków na Święta zawsze wprowadza nas w świąteczny nastrój. Niesamowity aromat niosący się po całej szkole, wszechobecna radość i czas spędzony razem to moment na który warto czekać.
4 grudnia, pod opieką nauczycieli i rodziców, uczniowie kl.3 mieli okazję nauczyć się wypieku pysznych świątecznych pierników. Dzieci z wielkim zaangażowaniem zapoznały się z przepisem i same przeliczały ilość składników na powiększoną porcję. Samodzielnie mieszały i dokładały składniki, a potem po zagnieceniu ciasta z wielką radością wałkowały i wycinały foremkami najróżniejsze kształty aromatycznych ciasteczek. Tak przygotowane pierniczki powędrowały na kuchnię, gdzie pod okiem Pań kucharek zostały upieczone. Następnie mając do dyspozycji mnóstwo ozdób i lukru, dzieci pełne radości dekorowały swoje wypieki. Wszyscy mieli doskonałą okazję, aby wykazać się inwencją twórczą i przyozdobić każde ciasteczko według własnego pomysłu. Zapach piekących się pierników wypełnił całą szkołę wprawiając dzieci w cudowny świąteczny nastrój. Zabawa była znakomita, a fantazja uczniów oraz ich kreatywność w tworzeniu dekoracji na pierniczkach zadziwiała każdego. Wielkie podziękowania należą się rodzicom uczniów pani Kamili Rosik i pani Annie Rawskiej za pomoc i organizację warsztatów kulinarnych.
Pieczenie pierniczków sprawiło dzieciom wielką radość, a jednocześnie w sposób miły, kreatywny i praktyczny wprowadziło nas magię Świąt Bożego Narodzenia.
Pieczenie i dekorowanie świątecznych łakoci okazało się wspaniałą zabawą.
Tekst: Kamila Gruba